Voorbeeld in Oakland (USA): Wietteelt in gesloten circuit
D66 wil een proef waarbij klanten van coffeeshops wiet voor hun 'eigen' shop kunnen kweken. Door dit gesloten circuit van teelt en verkoop kunnen de coffeeshops kleinschaliger worden, zoals de overheid wil. D66-Kamerlid Boris van der Ham deed het idee op in San Francissco, waar hij de afgelopen dagen op werkbezoek was. In Californie zijn verschillende initiatieven voor de verkoop van medicinale cannabis. Het concept dat in de San Franciscaanse voorstad Oakland wordt toegepast vond hij zeer interessant. Lees verder »
22.10.2007 "Europa zit in zijn pubertijd"
21.05.2007 "De Regering van Polen wakkert homofobie aan."
18.05.2007 Van der Ham (D66) demonstreert mee op Poolse Ga...
In zowel NRC-Handelsblad als NRC-next verscheen vrijdag en maandag een opinieartikel van D66-kamerlid Boris van der Ham over de Europese verkiezingen. Na de Europese verkiezingen zijn de Eurolauwe partijen aan het tobben geslagen. Bedreigt Europa de Nederlandse identiteit? Moeten ze nu eurosceptischer worden of juist niet? Van der Ham betoogt dat als er al sprake is van verlies aan Nederlandse identiteit, dat door binnenlandse politiek komt. Nederland moet investeren in taal, cultuur, handelsgeest en zijn brutale internationale houding. Euroscepsis is zelfs een bedreiging voor de Nederlandse identiteit.
Hoe staat met het humanisme in België en Nederland? Daarover werd gedebatteerd tijdens een debat op zaterdag 23 maart dat georganiseerd werd door de Humanistisch-Vrijzinnige Vereniging (HVV). HVV-voorzitter Mario Van Essche en Boris van der Ham (voorzitter Humanistisch Verbond) hielden beiden een korte inleiding in een volle zaal van het Vrijzinnig Centrum in Hasselt
Op Volkskrant.nl publiceerde Boris van der Ham een opinieartikel over godslastering. In 2009 diende Boris van der Ham het initiatiefwetsvoorstel in dat het verbod op smalende godslastering uit het wetboek van strafrecht wil halen. Nu ligt het eindelijk voor in de Tweede Kamer. Van der Ham stelt dat afschaffing hier, een belangrijk signaal geeft aan andere delen van de wereld.